ANSFF til Ketil Plassgård


Ketil Plassgård

Ketil Plassgård

I slutten av juni var NSFF-styremedlem Rune Hermansen over til Alvdal og delte ut hederstegnet ANSFF til Ketil Plassgård.

Ketil Plassgård begynte å få interessen for foto på begynnelsen av 70-tallet.
— Jeg var en periode medlem av Oslo Kamera Klubb. Der traff jeg Rolf Støa og Harry Nilsen. Vi bestemte oss for å starte egen klubb, som vi kalte Phototeam. Med oss fikk vi med blant annet Espen Tveit og et par–tre til.

Første gang det ble tillatt å sende inn fotografier til Høstutstillingen fikk alle de fire navngitte fra Phototeam antatt bilder — Espen Tveit sågar to. Det ble antatt totalt 17 fotografier det året, så en pott på fem var ikke dårlig av en og samme klubb!

Phototeam ble imidlertid oppløst rundt 1984. Så startet Rolf Støa og Plassgård en ny klubb kalt Fo2, som varte et par år. Deretter var det slutt med fotoklubbaktivitet for en stund.

— Jeg ble premiert en rekke ganger under denne tiden, og vant blant annet A-Magasinet sin store årlige fotokonkurranse. En gevinst var en tur til østen; Japan, verdensutstillingen på Okinawa, Hong Kong, og Thailand med Canon, og mye annet. Jeg var vel en liten konkurranse-jeger den gangen. Så sluttet jeg å ta bilder for min egen del i mange herrens år, før jeg flyttet til Alvdal og var med å starte Alvdal fotoklubb 23. november 2010.

Plassgård har jobbet som Art Director i et reklamebyrå og en rekke magasiner opp gjennom årene. Noe fotografering har det nok blitt i jobbsammenheng også. Vi gratulerer med hederstegnet!

Om forfatteren

Rune Hermansen

Tidligere varamedlem til styret i NSFF. Medlem av Linselusa Vinstra.

Legg igjen et svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.

RSS SISTE FRA NSFF.NO

  • Resultater NM 2026 vårrunden 12. april 2026
    I vårrunden av NM i foto 2026 ble det levert inn 5254 bilder fordelt på 7 klasser. Beste fotograf ble Atle Sveen Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
  • NM i film – resultater presenteres i mai 2. april 2026
    Presentasjonen av årets norgesmesterskap i film, både NM klubbfilm og NM film 2026, blir ferdigstilt innen utgangen av mai. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
  • 9. Munken 2026 Trondheim nasjonale fotokonkurranse 24. mars 2026
    Trondhjems Kameraklubb inviterer for niende gang til Munken – Trondheim nasjonale fotokonkurranse. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
  • Innlevering til Nordisk fotomesterskap 2026 er åpnet 16. mars 2026
    Nordisk Fotomesterskap 2026 er nå åpent for innlevering av bilder, fra 16. mars til 20. april 2026. Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.
  • Statistikk for vårrunden av NM i foto 2026 16. mars 2026
    Her er statistikk for NM i foto, vårrunden 2026 Besøk nsff.no for mer informasjon fra Norsk Selskap for Fotografi.

Medeier Norsk Naturfotofestival

Norsk Naturfotofestival

Nordiske fotoorganisasjoner

Nordic Society of Photography (NFFF) Norsk fotohistorisk forening Selskabet for Dansk Fotografi (SDF)

Suomen Kameraseurojen Litto Ry (SKsl) Riksförbundet Svensk Fotografi (RSF)

RSS NFFF (nordic.photo )